Що буде з депозитами у час карантину?

Гуща Тарас - SEO-cпеціаліст з досвідом
Тарас Гуща
Специалист по SEO, SMM, PPC и CPA. Опыт более 20 лет.
Спикер на десятках ИТ-конференциях.
Организатор конференций Guruconf, Dvoma, Easyconf
Написано: 5.05.20
Обновлено: 29.05.20
Просмотров: 1
Комментариев: 0

Вимушений карантин викликав паніку у людей, що мають вкладення в банках. Людей цікавить питання, що буде з депозитами та відсотками ставками найближчого часу? Не дивлячись на обмеження, назріваючий економічний спад і прогнозовану девальвацію гривні, українські банки пропонують навіть більш вигідні умови.

Депозити без обмежень

Національний банк України заборонив фінансовим установам вводити обмеження по формі і обсягу зняття депозитів по закінченню терміну. Про це на брифінгу заявив глава НБУ Яків Смолій. Також він зазначив, що в останній тиждень відтоку вкладів з банків практично не спостерігається. Труднощі були лише у клієнтів, що бажають забрати валютні депозити. Ця проблема виникла через нестачу готівкового долара, так як раніше банківські установи завозили валюту літаками з-за кордону. Після скасування спеціальних перельотів поставки доларів і євро припинилися.

Зараз НБУ працює над тим, щоб поставити в банки достатній обсяг валюти. 19 березня 2020 року Нацбанк провів перший аукціон з обміну готівкової валюти на безготівкову. В результаті кредитно-фінансові організації викупили приблизно 35 мільйонів євро. При цьому готівкових доларів все ще не вистачає. Це одна з найбільших проблем, оскільки більшість вкладників віддавали перевагу саме доларовими депозитами.

Для того, щоб згладжувати валютні коливання, НБУ щодня виходить на міжбанк з валютними інтервенціями. Наприклад, 19 березня НБУ продав з резервів $ 200 млн., а 30 березня банкам було запропоновано $ 180 млн. Таким чином, банки отримали валюту готівкою, тепер вони зможуть задовольнити попит вкладників і надати депозити. Загалом, на початок квітня НБУ продав банкам більше $ 550 млн.

Відсоткові ставки по депозитах в період карантину. Чи вигідно вкладати зараз?

За перший тиждень карантину в Україні середні відсоткові ставки по депозитах зросли. Це несподівано, так як останні кілька місяців відсотки за банківськими вкладами поступово знижувалися. Ставки за вкладами у гривні, доларах і євро підняли практично всі банки, але УніверсалБанк залишив відсотки на докарантинному рівні.

Ставки по депозитах в УніверсалБанк

Незважаючи на пандемію і введений в країні карантин, краще не зберігати гроші вдома. Якщо у вас є заощадження, доцільно буде покласти їх в банк на депозит. Ви будете отримувати додатковий дохід, що допоможе пережити складний період. Сума доходу залежить від валюти, в якій ви відкриваєте вклад і терміну розміщення. Сьогодні в UniversalBank можна відкрити депозит на вигідних умовах. Для цього не потрібно йти в банк, ви можете залишити онлайн-заявку на сайті https://www.universalbank.com.ua/.

Банк пропонує відкрити вклад в гривнях, доларах і євро на термін від 1 до 12 місяців:

  • У доларах - від 1,5 до 2,25%;
  • У євро - до 0,5%;
  • У гривнях - від 11,5 до 13,5%.

Детально про умови ви можете дізнатися у відділеннях UniversalBank, а також онлайн на сайті через чат-бот.

Средняя: 3 (2 оценки)